|
- 2025-04-21 19:00:53 опублік. Новгородська Надія Володимирівна
На кафедрі біоінженерії, біо- та харчових технологій відбулась чергова гостьова лекція від провідного технолога МХП: поєднання теорії та практики у підготовці фахівців харчової галузі. У межах реалізації освітньої компоненти «Технологія м’яса, м’ясопродуктів та риби» для здобувачів першого (бакалаврського) рівня вищої освіти за освітньою програмою «Харчові технології» відбулася гостьова лекція від провідного технолога ТОВ «Вінницька птахофабрика» (Група МХП) – Балан Наталії. Організувати цю подію сприяла декан факультету технології виробництва, переробки та робототехніки у тваринництві – Олена СОЛОНА, яка активно підтримує впровадження практико-орієнтованого навчання та розвиток партнерства з виробництвом. ТОВ «Вінницька птахофабрика» є частиною Групи МХП (Миронівський хлібопродукт) – одного з лідерів вітчизняної агропромисловості. Підприємство здійснює повний цикл виробництва м’яса птиці, активно впроваджує сучасні технології та підходи до управління якістю і безпечністю харчової продукції. Проведення подібних зустрічей сприяє реалізації практико-орієнтованого підходу до навчання. Такий досвід не лише сприяє поглибленню знань здобувачів, а й мотивує їх до професійного розвитку, дає розуміння реалій майбутньої професії та формує компетентності, затребувані сучасним ринком праці. Кафедра висловлює щиру вдячність Балан Наталії за змістовну лекцію, а також за готовність ділитися практичним досвідом із майбутніми фахівцями харчової галузі.
| - 2025-04-16 16:18:19 опублік. Коляновська Людмила Миколаївна
Згідно Закону України «Про вищу освіту» та Положення про організацію освітнього процесу у ВНАУ однією із форм організації освітнього процесу є виїзні заняття. 15 квітня 2025 року здобувачі вищої освіти Вінницького національного аграрного університету спеціальності 181 «Харчові технології» ОКР «бакалавр» 2 року навчання та ОКР «магістр» 1 року навчання мали чудову нагоду відвідати лекції з дисциплін «Технологія жирів та жирозамінників» та «Методологія наукових досліджень в харчовій галузі з основами інтелектуальної власності» безпосередньо в умовах виробництва на базі ПрАТ «Вінницький олійножировий комбінат». Здобувачів супроводжували викладачі кафедри біоінженерії, біо- та харчових технологій – завідувач кафедри, к.т.н., доцент Соломон Алла Миколаївна, к.т.н., доцент Коляновська Людмила Миколаївна та асистент Баранова Юлія Вікторівна. Лекції провів заступник голови правління з технічних питань ПрАТ «ВОЖК» Белінський Ярослав Петрович, який поділився не лише теоретичними знаннями, а й практичним досвідом організації сучасного виробництва. У межах лекції Ярослав Петрович детально ознайомив здобувачів із технологічними процесами виробництва олій, роботою основного та допоміжного обладнання, що використовується на сучасному підприємстві олієжирової галузі. Особливу увагу було приділено автоматизації виробничих ліній, принципам очищення та рафінації олії, а також системам контролю якості на кожному етапі. Висловлюємо щиру подяку ПрАТ «Вінницький олійножировий комбінат» за надану можливість організації навчального візиту, а особливо Белінському Ярославу Петровичу за цікаву, змістовну й надзвичайно цінну лекцію!
| - 2025-04-12 12:33:06 опублік. Коляновська Людмила Миколаївна
Відповідно до Плану підвищення кваліфікації (стажування) науково-педагогічних працівників Вінницького національного аграрного університету на 2025 рік, у період з 24 березня по 11 квітня 2025 року доцент кафедри біоінженерії, біо- та харчових технологій Коляновська Людмила Миколаївна проходила стажування в Інституті продовольчих ресурсів Національної академії аграрних наук України ННВК «Всеукраїнський науково-навчальний консорціум» без відриву від основного місця роботи. Мета стажування – підвищення професійної компетентності шляхом ознайомлення з новітніми науковими дослідженнями, технологічними процесами та інноваційними методами у сфері бродильних виробництв і фізико-хімічної та біохімічної обробки сировини харчової галузі та використання набутих навичок в навчальному процесі для підвищення якості викладання дисциплін «Технологія бродильних виробництв» та «Фізико-хімічні та біохімічні основи обробки сировини харчової галузі». Усі завдання, передбачені програмою стажування, були успішно виконані. За підсумками стажування Коляновська Людмила Миколаївна отримала позитивний відгук від керівника стажування – в.о. завідувача відділу технологій продуктів бродіння, доктора технічних наук С.Т. Олійнічука. Висловлюємо щиру подяку Президенту Консорціуму – академіку НААН України, доктору економічних наук, професору Калетніку Григорію Миколайовичу та ректору ВНАУ, к.с-г.н, професору Мазуру Віктору Анатолійовичу за всебічне сприяння в організації стажування, підтримку професійного зростання науково-педагогічних працівників та створення можливостей для впровадження інновацій в освітній процес.
| - 2025-04-09 20:29:32 опублік. Коляновська Людмила Миколаївна
Відповідно до Положення «Про порядок та умови обрання студентами вибіркових навчальних дисциплін», з метою формування контингенту студентів згідно з обраними вибірковими дисциплінами на наступний навчальний рік, 8 квітня на факультеті технології виробництва, переробки та робототехніки у тваринництві було проведено зустріч для здобувачів 1, 2, 3 та 5 курсів спеціальності «Харчові технології» з: Соломон Аллою Миколаївною – гарантом освітньої програми підготовки магістрів, Коляновською Людмилою Миколаївною – гарантом освітньої програми підготовки бакалаврів, Новгородською Надією Володимирівною – заступником декана факультету технології виробництва, переробки та робототехніки у тваринництві ВНАУ. Під час зустрічі здобувачам було надано роз’яснення щодо процедури вибору вибіркових дисциплін, які необхідно обрати для забезпечення навчального процесу у наступному навчальному році. Ознайомлення з переліком дисциплін та їхніми анотаціями сприяло отриманню повної інформації про зміст вибіркових навчальних компонентів. Для більш глибокого розуміння здобувачі мали змогу ознайомитися з навчальними та робочими програмами дисциплін, а також з навчальними планами підготовки фахівців з інших спеціальностей. Заяви студентів щодо обраних вибіркових дисциплін, які після погодження у встановленому порядку включаються до індивідуальних навчальних планів, зберігаються на факультеті протягом одного року.
| - 2025-04-08 14:47:39 опублік. Овсієнко Світлана Миколаївна
7 квітня 2025 року в аудиторії 5 на другій парі відбулась відкрита лекція доцента кафедри біоінженерії, біо- та харчових технологій факультету технології виробництва, переробки та робототехніки у тваринництві Овсієнко Світлани Миколаївни з навчальної дисципліни «Технологія виробництва хліба, макаронних, кондитерських виробів та харчоконцентратів» для здобувачів першого (бакалаврського) рівня вищої освіти спеціальності 181 «Виробництво та технології» спеціальності 181 «Харчові технології» на тему «Технологія виробництва халви, ірису та драже». На відкритій лекції були присутні: к.т.н., доцент, декан факультету технології виробництва, переробки та робототехніки у тваринництві Солона О.В., к.т.н., заступник директора навчально-наукового центру ВНАУ Ромигайло І.Ю., заступник декана з навчальної роботи факультету ТВПтаРТТ, доцент Новгородська Н.В., голова НМК факультету ТВПтаРТТ, доцент Коляновська Л.М., доцент, завідувача кафедри біоінженерії, біо- та харчових технологій Соломон А.М., доцент кафедри біоінженерії, біо- та харчових технологій Полєвода Ю.А.
| 1 2 3 4 5 6 7 8 |
|