id: 37036
Назва: Експериментальні дослідження вентиляційної системи нагнітання чистого повітря
Автори: Яропуд В.М.
Ключові слова: мікроклімат, температура, вологість, тваринництво, вентиляція, повітря, нагнітання, обладнання, енергоефективність.
Дата публікації: 2024-09-16 12:42:15
Останні зміни: 2024-09-16 12:42:15
Рік видання: 2024
Аннотація: Мікроклімат визначається сукупністю температури, відносної вологості, хімічного і механічного складу повітря. Кожен з перерахованих показників окремо має суттєвий вплив на продуктивність тварин і повинен підтримуватися в строгих рамках, обумовлених фізіологічними потребами і можливостями тварин. У тваринництві під мікрокліматом розуміють перш за все клімат приміщень, який визначають як сукупність фізичного стану повітряного середовища, його газової, мікробної і пиловий забрудненості з урахуванням стану самої будівлі і технологічного обладнання. Іншими словами, мікроклімат - це метеорологічний режим закритих приміщень для тварин, в поняття якого входять температура, вологість, хімічний склад і швидкість руху повітря, запиленість, освітленість. Оптимальний мікроклімат сприяє збільшенню продуктивності тварин, зниження витрат кормів на отримання одиниці продукції , позитивно впливає на збереження здоров`я тварин. Мікроклімат в приміщеннях залежить від місцевого (зонального) клімату та пори року, термічного та вологісного опору огороджувальних конструкцій будівель, стану вентиляції, ступеня освітлення та опалення приміщень, стану каналізації і якості прибирання гною, технології утримання тварин, їх видового та вікового складу. За результатами експериментальних досліджень вентиляційної системи нагнітання чистого повітря встановлено, що коефіцієнт варіації швидкості повітря є нижчим для змінної ширина щілини нагнітального патрубка (0,01–0,02), що підтверджує вірність теоретичних досліджень. За результатами розрахунку експериментальних даних отримана залежність споживаної потужності N системи нагнітання чистого повітря, яка реалізована у виробничих умовах, від витрат повітря. Порівнюючи результати експериментальних досліджень із результатами теоретичних розрахунків наочно видно, що теоретичні дані знаходяться в межах похибки. Згідно коефіцієнту кореляції 0,94 результати теоретичних розрахунків є адекватними і можуть бути використані у методиці інженерного розрахунку.
URI: http://socrates.vsau.edu.ua/repository/getfile.php/37036.pdf
Тип виданя: Статті у наукових фахових виданнях України (Copernicus та інші)
Видавництво: Вісник Хмельницького національного університету. Серія: технічні науки. 2024. № 4 (333). С. 251-258. DOI: 10.31891/2307-5732-2024-339-4- 40
Розташовується в колекціях :
Ким внесений: Куценко Микола Ігорович
Файл : 37036.pdf Розмір : 1966221 байт Формат : Adobe PDF Доступ : Загально доступний
| |
|
|