id: 37038
Назва: Електронний облік деревини як інструмент ефективності лісогосподарської діяльності
Автори: Мулик Т.О., Мулик Я.І., Колоноюк О.Ю.
Ключові слова: лісове господарство, лісова діяльність, лісогосподарські підприємства, електронний облік деревини, готова продукція лісового господарства, ефективність, незаконні рубки, інформаційні системи і технології обліку, менеджмент лісової галузі.
Дата публікації: 2024-09-18 08:15:38
Останні зміни: 2024-09-18 08:15:38
Рік видання: 2024
Аннотація: Вступ. В Україні, як і в багатьох країнах світу, лісове господарство відіграє важливу роль у соціально-економічному розвитку. Проте, галузь стикається з низкою проблем, серед яких незаконні вирубки та неефективний облік деревини. Мета. Дослідження впливу електронного обліку деревини (ЕОД) на ефективність лісогосподарської діяльності. Автори ставлять за мету проаналізувати переваги та недоліки ЕОД, а також його потенціал для покращення менеджменту в лісовій галузі. Матеріали і методи. Для досягнення поставленої мети використовувався комплексний метод дослідження, який включав: аналіз наукової літератури з питань ЕОД та його впливу на лісове господарство; вивчення нормативно-правових актів, що регулюють ЕОД в Україні. Також використано такі методи як: теоретичного узагальнення та групування; формалізації, аналізу та синтезу; логічного узагальнення результатів. Результати. У науковій статті досліджено ЕОД як важливий інструмент ефективності лісогосподарської діяльності. Проаналізовано низку проблем, з якими стикається галузь, зокрема, оцінено збитки інфраструктурі України з початку повномасштабного вторгнення станом на початок 2024 року, в тому числі в лісовій галузі; проаналізовано також кількість випадків та обсяги незаконних рубок за 2014-2023 роки. Зазначено, що для боротьби з тіньовим обігом деревини урядом було запроваджено єдину державну систему електронного обліку деревини (ЄДСЕОД). Представлено динаміку розвитку системи ЕОД за підприємствами протягом 2014-2023 років. Висвітлено правове забезпечення ЕОД, структуру та компоненти ЕОД, що регулюється вітчизняними нормативно-правовими актами. Систематизовано переваги та недоліки, які йому притаманні. Обгрунтовано, що ЕОД має суттєвий позитивний вплив на економічну ефективність лісогосподарської діяльності, що проявляється у зниженні витрат, збільшенні доходів та покращенні системи управління в лісовій галузі. Перспективи. В подальших наукових дослідженнях пропонується зосередити увагу на подальшому вдосконаленні та розвитку ЕОД, адже він є потужним інструментом, який може значно підвищити ефективність лісогосподарської діяльності, впровадженні нових інноваційних рішень в цій сфері, тощо.
URI: http://socrates.vsau.edu.ua/repository/getfile.php/37038.pdf
Тип виданя: Статті у наукових фахових виданнях України (Copernicus та інші)
Видавництво: Міжнародний науковий журнал «Інтернаука». Серія: «Економічні науки». 2024. Т. 2. № 7 (87). С. 108-116. DOI: 10.25313/2520-2294-2024-7-10141
Розташовується в колекціях :
Ким внесений: Адміністратор
Файл : 37038.pdf Розмір : 1949836 байт Формат : Adobe PDF Доступ : Загально доступний

Збільшити

Система "Сократ"  |   Офіційний сайт Copyright © 2013, математика Є.А.Паламарчук, дизайн Р.О.Яцковська