id: 36504
Назва: Розробка конструкції форсунки для двигуна
Автори: Котовський Віталій Андрійович
Ключові слова: дизельний двигун, дизельне паливо, форсунка, електромагнітне керування, система живлення, впорскування, розпилювання, клапани.
Дата публікації: 2024-06-05 10:45:28
Останні зміни: 2024-06-05 10:45:28
Рік видання: 2024
Аннотація: Велику нішу займають в агропромисловому комплексі України енергетичні засоби зокрема дизельний двигун внутрішнього згорання, що призначений для вироблення механічної енергії, яка затрачається на привід у рух машинно-тракторних агрегатів.
Такий двигун з часу його винайдення та впровадження Дизелем, постійно вдосконалюється завдяки науково-технічному прогресу.
В наш час резерви покращення роботи дизельних двигунів розглядаються з точки зору поліпшення процесів сумішоутворення й згорання, які залежать у значній мірі від інтенсивності завихрювання робочого заряду та якості розпилювання палива.
Якість розпилювання в значній мірі залежить від тиску впорскування палива форсункою до циліндрів двигуна, який для традиційних тракторних дизелів сягає приблизно 40 МПа. Однак у багатьох розробках та патентах спостерігається тенденція до збільшення тиску впорскування в чотири рази.
Це дає можливість значно підвищити мілкість розпилювання палива, що в свою чергу призведе до покращення сумішоутворення. Для забезпечення потрібних моменту і тривалості впорскування доцільно застосувати електронне керування, а для підтримання відповідного тиску і рівномірності подачі по циліндрах, можна застосувати гідроакумулятор, що з’єднаний з форсунками.
Таким чином, впровадження нових розробок дає можливість вдосконалити систему живлення дизеля і перейти на якісно новий щабель розвитку цих двигунів. Однак, для впровадження цих розробок потрібно провести тепловий розрахунок двигуна, визначити основні його параметри роботи, виходячи з яких можливо розраховувати та конструювати нову паливну систему.
Крім того, для забезпечення роботоздатності таких систем живлення, потрібно оснащати двигун системою електронного керування та контролю, яка візьме на себе функцію регулятора частоти обертання, зможе регулювати тиск та подачу палива в системі у залежності від режиму роботи двигуна, узгоджувати черговість спрацьовування форсунок з порядком роботи двигуна, тощо.
URI: http://socrates.vsau.edu.ua/repository/getfile.php/36504.pdf
Тип виданя: Дипломні роботи 2024
Розташовується в колекціях :
Ким внесений: Адміністратор
Файл : 36504.pdf Розмір : 1966150 байт Формат : Adobe PDF Доступ : Доступний тільки користувачам ВНАУ

Збільшити

Система "Сократ"  |   Офіційний сайт Copyright © 2013, математика Є.А.Паламарчук, дизайн Р.О.Яцковська