id: 32646
Назва: Вплив агропромислової інтеграції на підвищення ефективності виробництва та переробки сільськогосподарської продукції
Автори: Томашук І.В.
Ключові слова: ефективність, конкурентні переваги, агропромислова інтеграція, сільськогосподарське виробни- цтво, PEST-аналіз, стратегічне партнерство, модель інтеграційних процесів.
Дата публікації: 2023-03-28 13:40:54
Останні зміни: 2023-03-28 13:40:54
Рік видання: 2023
Аннотація: У статті досліджено вплив агропромислової інтеграції на підвищення ефективності виробництва та переробки сільськогосподарської продукції, виявлені її переваги та недоліки. Визначено складові інтеграційного потенціалу аграр- но-промислового комплексу України, та встановлено фактори, які гальмують процес агропромислової інтеграції в Україні. Мета статті полягає в теоретичному обґрунтуванні та розробці методичних положень, а також практичних рекомендацій щодо підвищення ефективності виробництва та переробки сільськогосподарської продукції в умовах інте- граційних процесів. У статті було вирішено наступні завдання: досліджено теоретичні основи сутності ефективності виробництва та переробки сільськогосподарської продукції; розкрито зміст, принципи та ідентифіковано інструменти економічного регулювання комплексного розвитку переробної ланки аграрного сектору; обґрунтовано концептуальні на- прями удосконалення ефективності виробництва та переробки сільськогосподарської продукції в умовах інтеграційних процесів. Методи дослідження, які використанні у статті базуються на загальнонаукових засадах і фундаментальних положеннях економічної теорії, теорій глобалізації, міжнародної інтеграції та регіоналізації. Фундаментальну основу дослідження становлять категорійний апарат, історико-логічний і системний підходи до аналізу економічних явищ і процесів у контексті глобальної інтеграції. Для реалізації спланованих завдань застосовано: діалектичний метод на- укового пізнання, методи наукової абстракції, аналізу та синтезу; системного узагальнення; порівняльного аналізу, ста- тистичного аналізу. Запропоновано систему показників оцінки економічної ефективності управління. Представлено характеристику зовнішнього та внутрішнього середовища сільськогосподарських підприємств. Наведено результати PEST-аналізу тенденцій, що мають істотне значення для стратегії сільськогосподарських підприємств. Охаракте- ризовано функціональну структуру глобалізації, яка характеризується зростаючою взаємозалежністю економік різ- них країн, більшою цілісністю і єдністю світового господарства, в основі яких – посилення відкритості національних ринків, поглиблення міжнародного поділу і кооперації праці. Наведено класифікацію об’єднань світу за використанням моделей інтеграційних процесів. Запропоновано шляхи підвищення економічної ефективності діяльності сільськогоспо- дарських підприємств, де ключовою основою є розвиток кооперації і агропромислової інтеграції.
URI: http://socrates.vsau.edu.ua/repository/getfile.php/32646.pdf
Тип виданя: Статті у наукових фахових виданнях України (Copernicus та інші)
Видавництво: Управління змінами та інновації. 2023. № 5. С. 33-43. DOI: https://doi.org/10.32782/CMI/20232-5-6
Розташовується в колекціях :
Ким внесений: Адміністратор
Файл : 32646.pdf Розмір : 1368839 байт Формат : Adobe PDF Доступ : Загально доступний
| |
|
|