id: 31928
Назва: Структурування онімного простору у вітчизняній і східнослов’янській ономастиці
Автори: Мельник О., Волошина О.
Ключові слова: онімний простір, ономастичний простір, онім, топонімна система, ергоніми, ергооб’єкти, денотативно-номінативне структурування ергонімів.
Дата публікації: 2022-11-06 21:24:43
Останні зміни: 2022-11-06 21:24:43
Рік видання: 2022
Аннотація: У статті описано історію та стан вивчення ергонімів у вітчизняному та зарубіжному мовознавстві, розмежовано поняття «онімний простір» і «ономастичний простір», з’ясовано лінгвістичний статус дефініції «ергонім», схарактеризовано етапи та
основні підходи до вивчення сучасної ергонімії. Визначено, що будь-який ергонім – це поняття, яке втілює семантичні особливості онімного простору, і лексична одиниця, творення якої зумовлене дією словотвірних особливостей і моделей. Внутрішньолінгвальні чинники визначають структуру ергонімів, а тому їх можна диференціювати відповідно до принципів класифікації загальної лексики, наприклад, за способом словотворення. Екстралінгвальні чинники (соціокультурні, політичні, етноісторичні тощо) впливають на семантико-структурні особливості ергонімів, що обов’язково варто враховувати під час систематизації онімного матеріалу, виявлення специфіки досліджуваних лінгвістичних одиниць.
URI: http://socrates.vsau.edu.ua/repository/getfile.php/31928.pdf
Тип виданя: Статті у наукових фахових виданнях України (Copernicus та інші)
Видавництво: Наукові записки Вінницького державного педагогічного університету імені Михайла Коцюбинського. Серія: Філологія (мовознавство). 2022. № 34. С. 106-117.
Розташовується в колекціях :
Ким внесений: Адміністратор
Файл : 31928.pdf Розмір : 744848 байт Формат : Adobe PDF Доступ : Загально доступний

Збільшити

Система "Сократ"  |   Офіційний сайт Copyright © 2013, математика Є.А.Паламарчук, дизайн Р.О.Яцковська