id: 31618
Назва: Математична модель автоматизації процесу діагностування ведучих мостів автомобілів «Камаз»
Автори: Борисюк Д.В., Зелінський В.Й., Твердохліб І.В., Полєвода Ю.А.
Ключові слова: математична модель, діагностування, ведучий міст, матриця діагностування, блок-схема, несправність, ознака несправності, булева функція.
Дата публікації: 2022-10-07 08:29:03
Останні зміни: 2022-10-07 08:29:03
Рік видання: 2022
Аннотація: Для забезпечення ефективності експлуатації транспортних засобів, насамперед необхідне безперервне та безпечне функціонування їх агрегатів за рахунок підвищення надійності та якості діагностування. Ведучий міст автомобіля є важливим агрегатом, що призначений для передачі крутного моменту від двигуна до коліс транспортного засобу. Агрегати трансмісії повинні працювати у всіх режимах експлуатації автомобіля. Втрата працездатності ведучого мосту призводить до втрати працездатності автомобіля загалом. У зв`язку з цим до технічного стану даного агрегату необхідно пред`являти підвищені вимоги, а також необхідно вести систематичний моніторинг, що дає чітке
уявлення про поточний технічний стан ведучого мосту і можливість прогнозування відмови даного агрегату трансмісії. При аналізі літературних джерел було встановлено, що існуючі методи та засоби діагностування ведучих мостів вантажних автомобілів не в повній мірі дозволяють визначати їх поточний технічний стан, що вимагає розробки математичних моделей автоматизації процесу діагностування їх вузлів та деталей. В статті представлено математичну модель автоматизації процесу діагностування ведучих мостів автомобілів «КамАЗ». Заміна реальних технічних пристроїв їх ідеалізованими моделями дозволяє широко застосовувати різні математичні методи. В даному випадку ведучий міст автомобіля «КамАЗ», як об’єкт діагностування, представлено у вигляді «чорного ящика», вхідні і вихідні параметри якого мають кінцеву множину значень. В загальному вигляді математична модель представляє собою систему функціональних залежностей між кожним діагностичним сигналом і структурними параметрами. Для ведучих мостів автомобілів «КамАЗ» складена матриця діагностування, яка включає перелік несправностей та ознак несправностей. Визначено, що процес постановки діагнозу на основі моделі об’єкта діагностування можливий, якщо зворотне перетворення кількості ознак несправностей у кількість структурних параметрів (несправностей) об’єкта було однозначним. Запропонована математична модель автоматизації процесу діагностування ведучих мостів автомобілів «КамАЗ» дозволить виявити несправності вузлів та деталей в залежності від їх ознак.
URI: http://socrates.vsau.edu.ua/repository/getfile.php/31618.pdf
Тип виданя: Статті у наукових фахових виданнях України (Copernicus та інші)
Видавництво: Техніка, енергетика, транспорт АПК. 2022. № 2 (117). С. 15-24.
Розташовується в колекціях :
Ким внесений: Адміністратор
Файл : 31618.pdf Розмір : 2792016 байт Формат : Adobe PDF Доступ : Загально доступний

Збільшити

Система "Сократ"  |   Офіційний сайт Copyright © 2013, математика Є.А.Паламарчук, дизайн Р.О.Яцковська