id: 31369
Назва: Стратегічний потенціал туризму в сучасній економіці
Автори: Табенська О.І.
Ключові слова: стратегічний потенціал, туризм, сучасна, економіка, кластери, туристичний кластер, туристичний бізнес, економічний розвиток, інновація, подієві ресурси,
Дата публікації: 2022-08-16 13:59:31
Останні зміни: 2022-08-16 13:59:31
Рік видання: 2022
Аннотація: Для розвитку туристичної сфери в Україні існують необхідні передумови. Так, маючи вигідне геополітичне розташування, Україна володіє значним рекреаційним потенціалом: сприятливими кліматичними умовами, різноманітним рельєфом, мережею транспортних сполучень, культурною спадщиною тощо. Крім того, в Україні постійно розробляються нові маршрути, розвивається готельна інфраструктура, підвищується рівень обслуговування туристів і зростає відвідуваність туристичних об’єктів. У сукупності зазначені передумови й сприяють динамічному розвитку туристичного бізнесу в Україні, про що свідчить аналіз туристичних потоків. Із початку обмежень на подорожі, закриття кордонів та карантину на початку 2020 року туристична сфера опинилась у скрутному становищі. Усі світові регіони почали адаптуватись до умов та фокусуватись на внутрішньому туризмі. Держава, яка зацікавлена у розвитку туристичної галузі, повинна фінансувати розвиток цієї галузі як всередині країни, так і за кордоном, при цьому, фінансування має спрямовуватися не лише на рекламні заходи, але і на глибокі маркетингові дослідження, підвищення інформаційної прозорості і додаткову освіту працівників туристичної індустрії, яка повинна відповідати світовим стандартам. Необхідно досліджувати зарубіжний досвід і використовувати переваги створення та діяльності інтегрованих структур. Саме завдяки співпраці органів державної влади, наукових, науково- дослідних установ, туристичних агенцій, готельно-ресторанних комплексів, інформаційно-туристичних центрів, транспортних компаній, банківських установ, страхових фірм підвищується конкурентоспроможність підприємств та організацій, виникає синергійний ефект. Для формування та розвитку конкурентних туристських дестинацій в туризмі широко використовується кластерний підхід. Кластери вважаються найбільш вдалою та ефективною формою інвестиційно-інноваційного розвитку регіонів країни.
URI: http://socrates.vsau.edu.ua/repository/getfile.php/31369.pdf
Тип виданя: Тези доповідей
Видавництво: Аналіз тенденцій розвитку науки, освіти і суспільства: збірник тез доповідей Міжнародної науково-практичної конференції, м. Полтава, 06.07.2022 р. Полтава: ЦФЕНД. С. 38-45.
Розташовується в колекціях :
Ким внесений: Адміністратор
Файл : 31369.pdf Розмір : 771508 байт Формат : Adobe PDF Доступ : Загально доступний
| |
|
|