id: 27381
Назва: Експериментальні дослідження процесу внесення мінеральних добрив новим відцентровим робочим органом
Автори: Булгаков В. М., Адамчук О. В., Кувачов В. П., Бабин І. А.
Ключові слова: робочий орган, мінеральні добрива
Дата публікації: 2020-12-10 16:14:41
Останні зміни: 2020-12-10 16:14:41
Рік видання: 2020
Аннотація: Використання відцентрових дискових тукорозсівних робочих органів, осі яких встановлені похило, у технологічному процесі внесення мінеральних добрив забезпечує зростання показників, що характеризують розподіл технологічного матеріалу за напрямком його розсівання, на більшу відстань ніж забезпечують тукорозсівні робочі органи з вертикальною віссю обертання. Таким чином, підтверджується гіпотеза щодо можливості збільшення робочої ширини захвату машин для внесення мінеральних добрив шляхом обладнання таких машин відцентровими дисковими тукорозсівними робочими органами, осі яких встановлені похило. Експериментальні дослідження проведено з використанням розроблених методик та чинних державних стандартів, регресійного аналізу, статистичних методів опрацювання результатів досліджень, стандартного та спеціально створеного експериментального обладнання. Розрахунки виконували із застосуванням програмного середовища Microsoft Office Excel 2007. У результаті експериментальних досліджень встановлено, що дисковий тукорозсівний робочий орган, осі якого розміщено похило, надійно забезпечує виконання технологічного процесу при зміні частоти обертання його диска від 600 до 1000 об/хв. і зміні кута установки диска до горизонту від 0о до 30о.
За всіх досліджуваних кінематичних режимів роботи нового робочого органу ефективна дальність розсівання мінеральних добрив та відстань від нього до деко з максимальною часткою маси висіяного добрива найбільш стрімко зростають при збільшенні кута нахилу диска до горизонтальної площини від 0о до 10о, а найменше при зміні зазначеного кута в межах 20о – 30о.
Кращі показники внесення добрив як за робочою шириною захвату, так за нерівномірністю внесення добрив забезпечуються за кута нахилу диску нового робочого органу до горизонтальної площини в межах 25о–30о.
URI: http://socrates.vsau.edu.ua/repository/getfile.php/27381.pdf
Тип виданя: Статті у наукових фахових виданнях України (Copernicus та інші)
Видавництво: Вібрації в техніці та технологіях. Вінниця : ВНАУ, 2020. № 3 (98). С. 5-14.
Розташовується в колекціях :
Ким внесений: Адміністратор
Файл : 27381.pdf Розмір : 710728 байт Формат : Adobe PDF Доступ : Загально доступний

Збільшити

Система "Сократ"  |   Офіційний сайт Copyright © 2013, математика Є.А.Паламарчук, дизайн Р.О.Яцковська