Факультет економіки та підприємництва


  ГОЛОВНА  |   КАФЕДРИ  |   СКЛАД  |   ДОКУМЕНТИ  |   ПРО ФАКУЛЬТЕТ  |

    НОВИНИ, ПОДІЇ, ОГОЛОШЕННЯ

КОНТАКТИ


в.о. декана факультету
д.е.н., професор,
Польова Олена Леонідівна


☎ Телефон (8-324)


➤ Кабінет 2215

Система 'Сократ': http://socrates.vsau.org
Офіц. сайт: http://vsau.org, http://vsau.edu.ua
Спільнота ВНАУ: http://socrates.vsau.org/elgg

 • 2023-06-01 19:12:02 опублік. Табенська Оксана Ігорівна

  Фото 1 червня 2023 в межах туристичної мандрівки Поділлям, делегація кафедри менеджменту зовнішньоекономічної діяльності, готельно-ресторанної справи та туризму факультету економіки та підприємництва Вінницького національного аграрного університету у складі: завідувача кафедри менеджменту зовнішньоекономічної діяльності, готельно-ресторанної справи та туризму Вінницького національного аграрного університету к.е.н., доцента Ставської Юлії Вацлавівни, д.е.н., доцента Головні Олени Михайлівни, к.е.н., доцента Прилуцького Анатолія Михайловича, асистента кафедри Захарової Тетяни Вікторівни та студентів спеціальності 242 «Туризм» галузі знань 24 «Сфера обслуговування» освітньо-професійної програми «Туризм» відвідали туристичну родзинку Вінниччини Державний історико-культурний заповідник Буша, який знаходиться у селі Буша Могилів-Подільського району.
  "На південь від Могильова, за двоє гін від Дністра, на високій скелі лівого побережжя притулилось містечко Буша з тверджею-замком, що панував над околицею. На вузькім стрімчаку, немов орлине гніздо, повис отой замок i на синьому небові далеко бiлiв своїми зубчатими мурами, своїми бiйницями-баштами" описував Бушу 17ст. в своїй книзі "Оборона Буші" Михайло Старицький.
  Зараз в цьому селищі заснований музей під відкритим небом. Буша розташована на березі р. Бушанка, вона знаходиться за 20 км від райцентру Ямпіль. У XVI ст. Бушу називали Малим Кам’янцем. Як місто утворилося завдяки фортеці, від якої залишилася лише вежа.
  Під час облоги поляками в листопаді 1654 року Олена чи Мар’яна (як її звали думки теж розходяться) – дружина козацького сотника Завісного – підпалила пороховий погріб. На зустріч з апостолом Петром відправилася хоробра сотниківна, залишки залоги й вояки Станіслава «Ревери» Потоцького і Стефана Чарнецького.
  Викладачі та студенти відвідали і інші туристичні атракції, зокрема Урочище «Гайдамацький Яр».
  Урочище «Гайдамацький Яр» – це геологічна природна пам’ятка загальнодержавного значення, розташована між селами Буші та Гомулівка, в Ямпільському та Могилів-Подільських районах Вінницької області. З 1975 р. «Гайдамацький Яр» має статус геологічного заповідника, площа якого – 96 га. За переказами, в XVIII ст. ц місце було базою гайдамаків, під орудою уманського сотника І. Гонти.
  Звідси ж вони робили свої відважні набіги на польських шляхтичів і турків. Урочище, на схилах якого розкинулися дубово-грабові насадження, вироблене лівою притокою р. Мурафи – р. Бушинка, його довжина – 2 км, ширина – 100-200 м. Воно має велику кількість вивітрених та вимитих пісковиків з скелями «Баран», «Висяча», «Гриб», «Гайдамацька» (разом з печерою) та ін. Ці скелі – переважно результат післяльодовикової еолової діяльності. Всі ці скелі – по-своєму унікальні і кожна має свою історію. Так скеля «Баран» – схожа на величезного барана, що нахилив голову.
  Скеля «Гриб» – дійсно нагадує велетенський за розміром гриб, ніжка якого досягає 9 м, а верхня частинка має діаметр «ніжки» 1,2 м, а «шапочки» – 6 м. Скеля «Гонтів камінь», що омивається річкою, має шанобливе ставлення серед приїжджих та місцевих. За легендами, ця скеля була улюбленим місцем роздумів ватажка гайдамаків І. Гонти, тут же він і переховувався від поляків, щоб скликати потім нове повстання.
 • 2023-06-01 14:17:45 опублік. Табенська Оксана Ігорівна

  Фото 31 травня 2023 в межах Навчальної практики студенти, які здобувають вищу освіту за спеціальністю 241 «Готельно-ресторанна справа» галузі знань 24 «Сфера обслуговування» Освітньо-професійної програми «Готельно-ресторанна справа» та асистент кафедри менеджменту зовнішньоекономічної діяльності, готельно-ресторанної справи та туризму Вінницького національного аграрного університету Захарова Т.В. відвідали ресторан європейської кухні «Ренесанс».
  Ресторан "Ренесанс"– це не просто заклад харчування та відпочинку, це місце де відроджується висока культура ресторанної гостинності. Тут одразу відчутно вишуканість, концептуальність, естетику та затишок.
  Площа закладу значна, що дозволяє розмістити шість креативних та не схожих між собою зали. Барний зал в ніжній гамі кольорів з барною стійкою розмістить 25 осіб які зможуть відчути себе справжнім аристократом.
  Англійський зал більш в класичному стилі в якому переважають спокійні тони, вишуканість та стриманість. Цей зал розрахований на 18 гостей.
  Також дуже цікавим є Римський зал який виконаний в контрасному римському стилі, саме із залу відкивається дивовижний краєвид на фонтан. Найбільшим є Банкетний зал який розмістить 190 гостей та легко трансформується під вашу тематику. А для поціновувачів романтичних вечорів, вишуканості та розкоші краще підійде ВІП зал.
  Завдяки фантазії та професіоналізму талановитих кухарів меню ресторану просто неймовірне. Воно наповнене стравами європейської кухні, молекулярними шедеврами та кондитерськими солодощами.
  Підсумовуючи зазначене вище, студенти під час заняття спілкувалися з адміністратором ресторану, шеф-кухарем, барменом, які надали цікаву інформацію про інгредієнти, які використовують, продукти і яких виробників постачають у заклад харчування.
  Студенти досліджували Меню закладу дегустували різноманітні страви та комплексні обіди, які пропонували клієнтам в ресторані «Ренесанс».
 • 2023-05-31 21:51:58 опублік. Табенська Оксана Ігорівна

  Фото 31 травня 2023 року в межах Навчальної практики відбулося практичне заняття викладача кафедри менеджменту зовнішньоекономічної діяльності, готельно-ресторанної справи та туризму к.е.н., доцента Лопатюк Руслани Іванівни та к.е.н., старшого викладача Табенської Оксани Ігорівни для здобувачів вищої освіти за спеціальністю 241 «Готельно-ресторанна справа» та 242 «Туризм» галузі знань 24 «Сфера обслуговування» у ресторані «Лезгінка».
  Студенти мали нагоду ознайомитися з інноваційними тенденціями розвитку мережі ресторанів: «Лезгінка», «Червоний цепелін» - Red Zeppelin -
  та The Georgian Factory
  Стейкхолдер Освітньо-професійної програми «Готельно-ресторанна справа» Тхоржевський Вадим, керуючий ресторану «Лезгінка», бренд-управляючий мережі ресторанів «Файні страви» звернув увагу на основні аспекти розвитку ресторанного бізнесу в Україні та світі.
  Студенти мали нагоду ознайомитися з рецептурою страв закладу від шеф-кухаря ресторану Андрія Поліщука. Особливості використання особливих спецій під час приготування традиційних грузинських страв. Ресторан «Лезгінка» спеціалізується на грузинській кухні і є досить популярним закладом у Вінниці. «Лезгінка» - це: значний вибір перших і других страв - хінкалі, шашлика, лавашів з начинками, риби, супів, салатів; затишний і світлий зал зі стильними інтер`єрами; відмінне обслуговування; доброзичлива атмосфера; помірні ціни. Для приготування страв використовується яловичина, баранина, свинина, птиця.
  Багатовікові традиції і особливе ставлення до столу та вогнища, як до невід’ємної частини будинку і родини (а родина для будь-якого грузина – святе!) призвели до того, що будь-який обід або вечеря, тим більше, якщо на ньому присутній гість, перетворюється на бенкет. І це незалежно від рівня достатку господарів. І часто в цьому застіллі беруть участь сусіди, численні родичі і навіть «авторитетні запрошені» – старійшини, поважні особи.
 • 2023-05-30 19:50:12 опублік. Табенська Оксана Ігорівна

  Фото 30 травня 2023 року о 10 годині у стінах Вінницького національного аграрного університету в навчальній лабораторії кафедри менеджменту зовнішньоекономічної діяльності, готельно-ресторанної справи та туризму відбувся майстер-клас з приготування традиційних страв подільської кухні для студентів спеціальності 241"Готельно-ресторанна справа" та спеціальності 242 "Туризм".
  Майстер клас підготувала та провела стейкхолдер Освітньо-професійної програми «Готельно-ресторанна справа» Павлова Олена, відома кулінарна блогерка, гастрогід, історико-громадська діячка, ідейна натхненниця проєкту «Коцюбинський 220», дослідниця Подільської кухні.
  На заході були присутні: завідувач кафедри менеджменту зовнішньоекономічної діяльності, готельно-ресторанної справи та туризму, доц. Ставська Ю.В., доц. Лопатюк Р.І., доц. Прилуцький А.М., ст. викладач Табенська О.І., асистент Захарова Т.В., стейкхолдер Мельник С.Я.
  Олена Павлова зазначила, що територією Вінницької області проходили три великі чумацькі шляхи, до замків часто навідувалися купці, тож на місцевих кухнях можна було знайти різноманітні спеції.
  Студентам з різних областей України запропонували ознайомитися з локальними і крафтовими спеціалітетами. Вінницьке сало та вінницький хрін. У кожного регіону, чи у кожної родини або господині власне бачення, однак вінницьке сало, справді, є таким собі локальним брендом – його називають “мармуровим” за тонкі прошарки м’яса та неабияку ніжність. До речі, особливий смак подільське сало має через те, що в цьому регіоні є традиція вигодовувати свиней коров’ячим молоком. Звісно, споживати це сало варто з вінницьким хроном – гострим, мов місцеві жарти.
  Уланівська картопля. На перший погляд – нічого особливого. Просто смачна смажена в олії картопля з часниковим соусом. Однак цей рецепт Глафіри Дорош, кухаря з селища Уланів, в середині XX століття наробив неабиякого галасу та раптово потрапив в меню ресторанів по всій країні та за її кордонами.
  Один із найвідоміших закладів подільської кухні розташований у самому центрі Хмельницького – у старовинному маєтку нотаріуса Ісаака Шпігеля. Місце надзвичайно колоритне та атмосферне – з тихою музикою, світлинами на стінах та старовинними меблями. Закладу вдалося поєднати смачну автентичну кухню із сучасною інтерпретацією страв. Недарма експерти неодноразово вносили ресторацію до переліку кращих закладів України.
  На заході студенти мали нагоду власноруч приготувати канапки і дегустувати кулінарні вироби, які характеризували історію і традиції подільської кухні.
 • 2023-05-29 21:33:13 опублік. Табенська Оксана Ігорівна

  Фото Студенти 2 курсу факультету економіки та підприємництва Вінницького національного аграрного університету, які здобувають вищу освіту за спеціальністю 242 «Туризм» галузі знань 24 «Сфера обслуговування» мають нагоду використати теоретичні знання і практичні навички під час цікавої та змістовної співпраці з туристичною компанією «TUI» в різноманітних регіонах Туреччини.
  TUI Group – британсько-німецька компанія, що займається організацією відпочинку, подорожами та туризмом. TUI – це абревіатура від Touristik Union International «Міжнародний туристичний союз». Штаб-квартира знаходиться в Ганновері, Німеччина.
  Вона повністю або частково володіє кількома туристичними агентствами, мережами готелів, круїзними лініями та роздрібними магазинами, а також п`ятьма європейськими авіакомпаніями. Група володіє найбільшим парком літаків для відпочинку в Європі та має кілька європейських туроператорів.
  Торгується як TUI AG, які спільно котируються на Франкфуртській фондовій біржі та Лондонській фондовій біржі як складова індексу FTSE 250.
  Студенти мають нагоду зустрічати туристів в аеропорту Кемера і супроводжувати під час різноманітних екскурсій, досліджувати особливості культури Туреччини.
 • 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 . . . 239 

  головна intranet   головна internet