The Repository of VNAU

MAIN | BY YEARS | COLLECTIONS| BY TYPES| BY DEPS | SEARCH| LOGIN | ABOUT| RSS |

id: 35269
Title: Харчова добавка натрій бензоат (Е211): безпека застосування в харчовій промисловості та вплив на організм людини. огляд літератури
Authors: Морозова Л.П.
Keywords: натрій бензоат, бензойна кислота, харчова добавка, консервант, бактерицидні властивості, протигрибкові властивості, термін придатності.
Date of publication: 2024-03-01 14:43:31
Last changes: 2024-03-01 14:43:31
Year of publication: 2023
Summary: Предмет. Харчування є однією з найголовніших потреб людини. Якісна їжа є постачальником енергії для розвитку та життєдіяльності організму, сприяє підтриманню здоров’я в належному стані, підвищує працездатність людини та її самопочуття. Велику групу небезпечних чинників складають харчові добавки. Деякі з них є традиційними і використовуються людством здавна (сіль, оцет). Але, починаючи с середини минулого сторіччя, надзвичайно широкого застосування набули харчові добавки, ідентичні натуральним, і синтетичні. І хоча за їх чистотою та складом здійснюється постійний контроль, усе ж вони являють суттєву небезпеку для здоров’я людини. Натрій бензоат (харчова добавка E211) належить до похідних бензойної кислоти, він присутній в природі в низькій концентрації у таких продуктах, як чорнослив, журавлина, кориця, гвоздика, яблука, томати та ін. Завдяки своїм властивостям добавка E211 використовується в харчовій промисловості як консервант. Незважаючи на твердження різних організацій про «нешкідливість» натрій бензоату, немає жодного факту його позитивного впливу на організм людини. Згідно з даними ВООЗ, натрій бензоат є відносно нешкідливим, якщо вживається в межах допустимих норм – 5 мг на 1 кг ваги тіла на добу. Мета. Аналіз даних літературних джерел, які присвячені науковим дослідженням щодо використання харчової добавки натрій бензоату (Е211) в харчовій промисловості і медичній практиці та вплив цієї речовини на органи та системи організму людини. Методи. При написанні статті використовували аналітичні методи досліджень. Результати. Проаналізовано та узагальнено літературні дані щодо властивостей, добування та використання харчової добавки натрій бензоату (Е211) у технологіях виробництва продуктів харчування. Зроблено висновок про доцільність та безпечність застосування натрій бензоату в харчовій промисловості. Сфера застосування результатів. Можливість додавання різних доз харчової добавки натрій бензоату (Е211) у ряд харчових продуктів у безпечних кількостях, які не спричинювали б небезпечної дії на живий організм.
URI: http://socrates.vsau.edu.ua/repository/getfile.php/35269.pdf
Publication type: Статті у наукових фахових виданнях України (Copernicus та інші)
Publication: Продовольчі ресурси. 2023. Т. 11. № 21. С. 103-111. DOI: https://doi.org/10.31073/foodresources2023-21-10
In the collections :
Published by: Адміністратор
File : 35269.pdf Size : 1114584 byte Format : Adobe PDF Access : For all

Enlarge

"Socrates" System  |   VNAU official site Copyright © 2013, coding by Y.Palamarchuck, design by R.Yatskovska