The Repository of VNAU

MAIN | BY YEARS | COLLECTIONS| BY TYPES| BY DEPS | SEARCH| LOGIN | ABOUT| RSS |

id: 35266
Title: Особливості конструкцій сучасних візків-підбирачів та ефективність їх роботи при заготівлі стеблових кормів для виробництва високопоживної білково-вітамінної пасти та жому
Authors: Холодюк О.В., Твердохліб І.В., Кузьменко В.Ф.
Keywords: візок-підбирач, заготівля стеблових кормів, високопоживна білково-вітамінна паста, ефективність роботи, продуктивність, живильний ротор, різальний механізм.
Date of publication: 2024-03-01 13:10:21
Last changes: 2024-03-01 13:10:21
Year of publication: 2023
Summary: У господарствах АПК України використовують усі різновиди листостеблових кормів, які складають майже 50-60 % собівартості продукції тваринництва. Вибір з існуючих технологій заготівлі залежить від необхідного виду корму, способу заготівлі вирощуваної культури, наявної кількості технічних засобів та машин в господарстві. Застосування та впровадження нових енергозберігаючих засобів в умовах гострої енергетичної кризи, що зараз спостерігається майже в усіх галузях народного господарства, зокрема, у технологіях заготівлі стеблових кормів набуває особливо актуального значення. Одним із напрямків розв’язання згаданих проблем є використання у технологічному процесі заготівлі сіна, сінажу, зеленої маси візків-підбирачів-транспортувальників. Методика досліджень базувалась на застосуванні методів аналізу і аналогії, аналітичних методів, методів вищої математики та числових розрахунків. При вивченні та порівнянні конструкційно-технологічних параметрів візків-підбирачів встановлено, що вони переважно складаються із рами, причіпної сниці, ходової частини, підбирача із подрібнювальним апаратом, кузова, вивантажувального пристрою та гідросистеми. Для додаткового розвантаження корму в годівниці візки-підбирачі виготовляють з дозувальним пристроєм. Щодо ходової частини таких машин вона може бути, залежно від вантажопідйомності, одновісна, тандемна або тридемна з примусовим управлінням. Кузови здебільшого зварні, у більшості моделей дещо звужені донизу. Вони можуть мати відкидні або зємні верхні частини бортів. Верхня частина кузова перекривається тентом або поздовжніми синтетичними канатами для запобігання втратам трав’яної маси у разі його переповнення. Підбирачі маси здійснюється за класичною схемою, завдяки барабанно-пальцевим підбирачам різної ширини захвату в межах 0,55 – 2,1 м. Відмічено, що у більшості моделей використовують простий і надійний у роботі роторний подавальний пристрій. Це циліндричний барабан на поверхні якого закріплені криволінійні пальці, утворюючи, таким чином, зірочкоподібну форму. Кількість пальців по колу барабана змінюється від 2-х до 9-ти у залежності від діаметра. Таке конструкційне виконання подавального пристрою дозволяє його використовувати не лише у візках-підбирачах, а й у прес-підбирачах. Роторний подавальний пристрій відрізняється довжиною в межах від 1470 до 2000 мм і діаметром від 600 до 880 мм, кількістю рядів пальців їх конструкційним виконанням (довжина пальця і форма лінії робочої поверхні) і способом кріплення на барабані.
Досліджено ефективність роботи.
URI: http://socrates.vsau.edu.ua/repository/getfile.php/35266.pdf
Publication type: Статті у наукових фахових виданнях України (Copernicus та інші)
Publication: Техніка, енергетика, транспорт АПК. 2023. № 4 (123). С. 106-119. DOI: 10.37128/2520-6168-2023-4-12
In the collections :
Published by: Адміністратор
File : 35266.pdf Size : 3293145 byte Format : Adobe PDF Access : For all

Enlarge

"Socrates" System  |   VNAU official site Copyright © 2013, coding by Y.Palamarchuck, design by R.Yatskovska