Кафедра Аналізу та аудиту


  ГОЛОВНА   |   СКЛАД  |   ДИСЦИПЛІНИ   |   НАУКОВІ І МЕТОДИЧНІ ПРАЦІ  |   ІСТОРІЯ  |

    ІСТОРІЯ СТВОРЕННЯ КАФЕДРИ

КОНТАКТИ
завідувач кафедри аналізу та аудиту
к.е.н., доцент Мулик Тетяна Олексіївна
кафедра розташована в 1-му корпусі 3 поверх аудиторія 1310

Система 'Сократ': http://socrates.vsau.org
Офіц. сайт: http://vsau.org, http://vsau.edu.ua
Спільнота ВНАУ: http://socrates.vsau.org/elgg
Кафедру аналізу та аудиту було створено шляхом об’єднання двох кафедр «Аналізу та статистики» і «Аудиту та державного контролю» відповідно до наказу ректора ВНАУ № 224 від 31.08.2021 р.


Кафедра є навчально-науковим структурним підрозділом факультету обліку та аудиту та забезпечує проведення навчальної, методичної, наукової, організаційної та виховної роботи.
Кафедра здійснює підготовку фахівців за галузями знань «Економіка та підприємництво», «Управління та адміністрування», «Соціально-поведінкові науки» за освітніми ступенями бакалавр та магістр, денної та заочної форм навчання. Кафедра забезпечує викладання 24 дисциплін. Професорсько-викладацький склад кафедри налічує 5 науково-педагогічних працівників. Колектив кафедри спрямовує свої зусилля на облікову, контрольну та фундаментальну підготовку студентів.
Якість підготовки фахівців забезпечується підвищенням кваліфікації викладачів, покращенням методичного забезпечення навчальних дисциплін, залученням студентів до наукової роботи, виконанням ними самостійних завдань, дипломних робіт, проходженням виробничих практик на базі досліджуваних підприємств.
Методична робота є невід’ємною складовою діяльності кафедри. Від її якості, уваги кожного співробітника до неї у великій мірі залежить ефективність навчального процесу в цілому з кожної конкретної дисципліни. Вона спрямовується на подальше удосконалення методики проведення усіх видів аудиторних занять і самостійної роботи студентів з активним використанням інноваційних технологій і методів навчання.
З усіх навчальних дисциплін, що викладаються на кафедрі, підготовлено робочі програми у відповідності до навчальних планів підготовки студентів. Розроблено методичні вказівки щодо вивчення дисциплін, проведення практичних занять, самостійної роботи студентів, складено календарно-тематичні плани вивчення дисципліни, екзаменаційні білети, комплекти контрольних завдань для рубіжного та підсумкового контролю знань.
У вдосконаленні методичної роботи кафедри та підвищенні ефективності навчально-виховного процесу значну роль відіграють щорічні науково-методичні конференції викладачів ВНАУ, у яких беруть участь увесь науково-педагогічний склад кафедри.
На кафедрі відпрацьовуються механізми контролю, самоконтролю та оцінювання знань студентів, які забезпечують їхню зацікавленість у результатах навчального процесу протягом усього семестру.
Кафедра спрямовує методичну роботу не тільки на підвищення ефективності засвоєння теорії, методології та практики навчальних дисциплін, а й на вдосконалення методів формування професійних якостей майбутніх фахівців.
Наукова робота кафедри аналізу та аудиту переважно пов`язана з дослідженнями в галузі економіки аграрного комплексу. Слід відзначити, що науково-педагогічний склад кафедри активно поєднує викладацьку роботу із науковою діяльністю, що сприяє підвищенню рівня ефективності навчального процесу, удосконаленню змісту навчання із урахуванням сучасного стану і тенденцій розвитку, впровадженню передових форм навчально-методичного забезпечення підготовки фахівців, покращенню методики викладання тощо.
Основними формами наукової діяльності науково-педагогічного складу кафедри є:
• виконання держбюджетних та госпдовірних науково-дослідних робіт;
• підготовка дисертаційних робіт на здобуття наукових ступенів аспірантами і викладачами кафедри;
• написання підручників, навчальних посібників, монографій, конспектів
лекцій, наукових статей тощо;
• участь викладачів кафедри у всеукраїнських та міжнародних науково-практичних і науково-методичних конференціях;
• стажування науково-педагогічного складу кафедри в установах НАН України, навчальних закладах України та зарубіжних країн; • наукове співробітництво із органами державної влади, місцевого самоврядування, науковими установами, підприємствами різних видів діяльності у формі проведення круглих столів, конференцій, семінарів тощо;
• залучення студентів до наукової роботи тощо.

За період 2020 -2021 року відбулось покращення якісного складу науково-педагогічних працівників кафедри: успішно захищено докторську дисертацію та отримано диплом доктора економічних наук за спеціальністю «Бухгалтерський облік, аналіз та аудит (за видами економічної діяльності)» Здирко Н.Г. та отримано в 2021 році вчене звання професора; отримано вчене звання доцента кафедри Козаченко А.Ю.
За звітний період викладачі кафедри пройшли залубіжне стажування в Болгарії – Федоришина , в Латвії – Здирко та у 2021 році здійснено підвищення кваліфікації у навчальному закладі (ВНТУ – Томчук О.Ф.)
Викладачі кафедри систематично займаються науковою діяльністю. Наукові дослідження здійснюються в межах тем дисертаційних робіт та ініціативних тем. На кафедрі зареєстровано дві НДР на тему: «Аналіз ефективності використання ресурсного потенціалу сільськогосподарських підприємств в умовах забезпечення економічного зростання АПК» (державний реєстраційний номер 0118U100586, термін завершення - грудень 2022 р.) та «Фінансовий контроль в системі управління економічною безпекою суб’єктів господарювання» (державний реєстраційний номер 0118U100563, термін завершення - січень 2023 р.)
Науково-педагогічні працівники кафедри д.е.н., професор Здирко Н.Г. і д.е.н., завідувач кафедри, професор Польова О.Л. здійснюють керівництво аспірантами, зокрема у 2021 році відбулось 3 успішних захисти кандидатських робіт (Науковий керівник д.е.н., професор Здирко Н.Г. – аспірант Черешневий О.І.; науковий керівник д.е.н., завідувач кафедри аналізу та аудиту Польова О.Л. – аспіранти Бондаренко-Берегович В.В., Бескупська О.В.)
Науково-педагогічні працівники кафедри приймають участь в міжнародних та всеукраїнських науково-практичних конференціях. В 2020 році - прийнято участь у 17 наукових конференціях, з них 6 міжнародних та 11 всеукраїнських та у 2021 році - прийнято участь в 9 наукових конференціях, з них 1 міжнародна та 8 всеукраїнських.
Основні результати наукових пошуків НПП кафедри втілюються в наукових публікаціях. Протягом 2020-2021 викладачами кафедри опубліковано: в 2020 р. – 29 статей в зарубіжних виданнях (у тому числі одноосібних – 17 і у співавторстві – 12); 2 статті у виданнях, що індексуються в наукометричних базах: Scopus і Web of Science, 4 – зарубіжні колективні монографії, 17 фахових статей (у тому числі одноосібних – 12 і у співавторстві – 5); 3 тези доповідей, 3 навчальних посібника; 2021 р. – 6 статей в зарубіжних виданнях (у тому числі одноосібних – 4 і у співавторстві – 2); 2 – зарубіжні колективні монографії і 1 монографія видана в Україні, 9 статей у виданнях, що індексуються в наукометричних базах: Scopus і Web of Science, 14 фахових статей (у тому числі одноосібних – 9 і у співавторстві – 5), 1 тези доповідей.

Кафедра систематично проводить олімпіаду з дисципліни «Статистика». Так, протягом 2019-2020 років було організовано І-й тур олімпіади, який відбувався у ВНАУ (лютий 2019 р), ІІ – й тур в Київському національному університеті ім. Тараса Шевченка (квітень – 2019 р.). Було проведено також І-й тур олімпіади в 2020 та 2021 роках, проте ІІ – й тур олімпіади через карантині заходи було відмінено. В грудні 2020 р. кафедра також приймала участь в І-му турі конкурсу наукових робіт студентів, де рекомендована до участі в ІІ – му турі наукова робота студентки Козлан А. на тему: «Оцінка ринку мікрокредитування малого бізнесу в аграрному секторі», керівник - завідувач кафедри Мулик Т.О. 20 грудня 2021 р. під керівництвом д.е.н., професора Польової О.Л., к.е.н., доцента Мулик Т.О., асистента Машевської А.А. студенти факультету обліку та аудиту приймала участь в І-му турі конкурсу наукових робіт студентів та рекомендовані до участі в ІІ – му турі наукові роботи студентів.
У 2020 році Шаргало Наталія, студентка 4-го курсу, здобула перемогу в конкурсі АГРОКЕБЕТИ 2020 (Керівник – к.е.н., доцент Козаченко А.Ю.). Студентка прийняла участь у бізнес конференції LARGE FARM MANAGEMENT, де власне, була нагороджена сертифікатом переможця. У 2021 році Ніжник Тетяна, студентка спеціальності «Облік і оподаткування» здобула ІІІ місце на Міжнародному конкурсу студентських наукових робіт за спеціальністю 051 «Економіка» (Науковий керівник – к.е.н., доцент Мулик Т.О.).
Кафедра приймає участь у роботі з стейкхолдерами факультету, де обговорюються питання змісту освітніх програм та планів підготовки бакалаврів та магістрів за спеціальностями «Облік і оподаткування» та «Фінанси, банківська справа та страхування», їх фахових компетенцій, забезпечення практичного навчання студентів, майбутнього працевлаштування, тощо.
Систематично кафедра приймає участь в профорієнтаційній роботі та роботі приймальної комісії в якості технічних секретарів.
Виховна робота на кафедрі аналізу та аудиту є складовою і невід’ємною частиною цілісної системи підготовки фахівців та спрямована на морально-естетичне, національно-патріотичне та професійно-орієнтоване виховання студентства. Однією з базових ланок виховної роботи на кафедрі є діяльність кураторів академічних груп, яка націлена на творчий саморозвиток і постійне вдосконалення знань у процесі навчання.
За звітний період викладачі кафедри, куратори та їх студенти брали активну участь у культурно-виховних заходах факультету та університету, які відбувались, очно та дистанційно.
За кафедрою закріплено та функціонують п’ять навчальних аудиторій для проведення практичних занять, які оформлені сучасними інформаційними стендами, три аудиторії обладнані сучасним мультимедійним устаткуванням.


головна intranet   головна internet