The Repository of VNAU

MAIN | BY YEARS | COLLECTIONS| BY TYPES| BY DEPS | SEARCH| LOGIN | ABOUT| RSS |

id: 36861
Title: Виклики реформи децентралізації в умовах воєнного стану
Authors: Вдовенко Л.О., Поліщук С.П.
Keywords: децентралізація, бюджетна (фінансова) децентралізація, місцеві бюджети, органи місцевого самоврядування, розвиток, власні доходи.
Date of publication: 2024-09-12 15:13:00
Last changes: 2024-09-12 15:13:00
Year of publication: 2024
Summary: Стаття присвячена результатам реалізації реформи децентралізації та викликам в умовах воєнного стану. Інтегрування України до європейської економіки викликає потребу у підвищенні результативності у фінансовій сфері як на державному, так і на місцевому рівнях. Виділено позитивні результати реформи децентралізації та проблемні питання її подальшої реалізації. Зроблено висновки, що за реформи децентралізації місцеві бюджети стають основним інструментом реалізації регіональної політики, а їх формування є важливою складовою бюджетної політики, що визначає ступінь ефективності здійснення органами місцевого самоврядування покладених на них функцій і повноважень та впливає на стан соціально-економічного розвитку адміністративно-територіальних одиниць. Визначено, що наповненість місцевих бюджетів залежить від можливостей використання економічного потенціалу території, а також від ефективного використання бюджетних ресурсів на місцевому рівні. Розглянуто показники наповнення місцевих бюджетів та визначено частку місцевих бюджетів у доходах зведеного бюджету України. Встановлено, що реалізація реформи децентралізації супроводжується певними викликами, складною політико-правовою ситуацією в країні, недоліками нормативно-правового регулювання. Ключовими викликами реформи децентралізації є: низький рівень професійної компетентності управлінських кадрів; низька кваліфікація управлінських кадрів, що формують стратегію розвитку громади; брак фахівців; відсутність контролю за результативністю реалізації стратегії розвитку громади) – все це вимагає оперативного вирішення складних завдань і підвищення ефективності взаємодії між органами державної влади та керівництвом територіальних громад. Успішна реалізація та завершення реформи децентралізації має величезне значення для повоєнної відбудови економіки країни. Тому в подальшому зростатиме роль активізації самих громад в розвитку територій та пошуку інвестицій для розкриття економічного потенціалу регіонів.
URI: http://socrates.vsau.edu.ua/repository/getfile.php/36861.pdf
Publication type: Статті у наукових фахових виданнях України (Copernicus та інші)
Publication: Успіхи і досягнення у науці (Серія «Гуманітарні науки», Серія «Право», Серія «Освіта», Серія «Управління та адміністрування», Серія «Соціальні та поведінкові науки»). 2024. № 6 (6). С. 762-774. DOI: https://doi.org/10.52058/3041-1254-2024-6(6)-762-774
In the collections :
Published by: Адміністратор
File : 36861.pdf Size : 3252214 byte Format : Adobe PDF Access : For all

Enlarge

"Socrates" System  |   VNAU official site Copyright © 2013, coding by Y.Palamarchuck, design by R.Yatskovska