The Repository of VNAU

MAIN | BY YEARS | COLLECTIONS| BY TYPES| BY DEPS | SEARCH| LOGIN | ABOUT| RSS |

id: 36503
Title: Удосконалення паливної апаратури тракторного двигуна
Authors: Складаний Богдан Віталійович
Keywords: дизельний двигун, дизельне паливо, форсунка, електромагнітне керування, система живлення, впорскування, розпилювання, клапан дозування, паливний насос високого тиску.
Date of publication: 2024-06-05 10:45:26
Last changes: 2024-06-05 10:45:26
Year of publication: 2024
Summary: Дизельні двигуни мають великий вплив в аграрному виробництві, так як застосовуються на більшості транспортних, енергетичних і технологічних засобах, що використовуються в сільськогосподарській діяльності.
Двигун, що працює по дизельному циклу постійно вдосконалюється завдяки науково-технічному прогресу і має найбільші перспективи порівняно з іншими двигунами.
Покращення роботи дизельних двигунів через поліпшення процесів сумішоутворення й згорання робочого заряду та якості розпилювання палива займають великий відсоток у сучасних розробках.
Якість розпилювання й згорання залежить від тиску впорскування палива форсунками до циліндрів двигуна, який для традиційних тракторних дизелів сягає приблизно 40 МПа. Однак нові конструкції вузлів та агрегатів паливної апаратури, що розробляються для сучасних двигунів, дають можливість впорскувати паливо під тиском до 160 МПа.
Для забезпечення подачі палива з такими параметрами, необхідно розробити нову систему паливо подачі: спроектувати нову конструкцію насоса високого тиску, форсунки, тощо.
Для забезпечення потрібних оптимальних характеристик насоса доцільно застосувати електронне керування, а для підтримання відповідного тиску і рівномірності подачі по циліндрах, можна застосувати гідроакумулятор, що з’єднаний з форсунками.
Впровадження нових конструкцій та технологій дає можливість вдосконалити систему живлення дизеля і забезпечити кращу роботу двигунів. Однак, для впровадження цих розробок потрібно провести тепловий розрахунок двигуна, визначити основні його параметри роботи, виходячи з яких можливо розраховувати та конструювати нову паливну систему.
Крім того, для забезпечення роботоздатності нової системи живлення, потрібно оснастити двигун системою електронного керування та контролю, яка візьме на себе функцію регулятора частоти обертання, зможе регулювати тиск та подачу палива в системі у залежності від режиму роботи двигуна, тощо.
Проект присвячується розробці та конструюванню нової системи живлення для дизеля Д-240, що найбільш розповсюджений на вітчизняних сільськогосподарських тракторах середнього тягового класу та деяких автомобілях.
URI: http://socrates.vsau.edu.ua/repository/getfile.php/36503.pdf
Publication type: Дипломні роботи 2024
In the collections :
Published by: Адміністратор
File : 36503.pdf Size : 2478988 byte Format : Adobe PDF Access : Only for VNAU users

Enlarge

"Socrates" System  |   VNAU official site Copyright © 2013, coding by Y.Palamarchuck, design by R.Yatskovska