The Repository of VNAU

MAIN | BY YEARS | COLLECTIONS| BY TYPES| BY DEPS | SEARCH| LOGIN | ABOUT| RSS |

id: 34620
Title: обгрунтування режимних параметрів регульованого електроприводу ліфтових механізмів
Authors: Педоренко Вадим Дмитрович
Keywords: тихохідний асинхронний двигун, перетворювач частоти, ліфт, безредукторна ліфтова лебідка.
Date of publication: 2023-11-18 12:59:17
Last changes: 2023-11-18 12:59:17
Year of publication: 2023
Summary: У роботі було проведено аналіз ліфтових систем, обрано тихохідний асинхронний двигун, безредукторну ліфтову лебідку та пристрій управління.
Обрано основне обладнання для практичної реалізації безредукторного електроприводу ліфта на основі тихохідного асинхронного двигуна з параметрами згідно з завданням.
Проведено імітаційне моделювання у прикладному пакеті програм Simulink MATLAB 2014b. Досліджено модель тихохідного асинхронного двигуна у нерухомій системі координат при прямому пуску. Внаслідок чого було зроблено висновок, що створена модель є адекватною та придатною для подальших досліджень.
Створено систему автоматичного керування тихохідним асинхронним двигуном на основі векторного керування з датчиком швидкості, що включає чотири контури регулювання: 2 контури по струму, за швидкістю і по потокозчепленню. Для забезпечення плавного пуску та зупинки застосовано S-подібний задавач інтенсивності швидкості. За результатами перехідних процесів встановлено, що модель є придатною для використання в ліфтовій установці, час розгону двигуна із спокою до номінальної швидкості становить 2,7с; Час зупинки, що включає рух на зниженій швидкості для точної зупинки, становить 4с.
Проведено дослідження розробленої моделі електроприводу із навантаженням у вигляді безредукторної лебідки. За результатами моделювання перехідних процесів швидкості та моменту можна зробити висновок, що навантаження у вигляді безредукторної лебідки є меншим, ніж номінальний момент двигуна. Внаслідок чого двигун працює не на повну потужність. Однак, враховуючи те, що кабіна ліфта не часто буває повністю завантажена, слід висновок, що ліфтовий електропривод найчастіше працює при навантаженні 30%-60%. Звідси напрошується висновок, що у проектуванні ліфтових установок з векторним управлінням доцільно використовувати пекло оптивне формування потокозчеплення від функції моменту на валу двигуна. Це дозволило б суттєво знизити енергоспоживання електроприводу пасажирського ліфта.
Спроектовано регульований електропривод за системою ПЧ-АД на основі безредукторної лебідки, що відповідає всім вимогам завдання
Робота складається з сторінок 128, табл. - 12, рисунків 30, бібліографія 58.

URI: http://socrates.vsau.edu.ua/repository/getfile.php/34620.pdf
Publication type: Дипломні роботи 2023
In the collections :
Published by: Адміністратор
File : 34620.pdf Size : 3868052 byte Format : Adobe PDF Access : Only for VNAU users

Enlarge

"Socrates" System  |   VNAU official site Copyright © 2013, coding by Y.Palamarchuck, design by R.Yatskovska